Wielki Mecz Marcopolu: ZACHÓD vs WSCHÓD 6:2!

Blisko 40 zawodników firmy MARCOPOL na boisku, urodziwe cheerleaderki, 40-stopniowy upał, a przede wszystkim wielkie piłkarskie emocje w Pabianicach. W Wielkim Meczu: Starcie Tytanów handlowcy z Zachodu pokonali Wschód 6:2.

To co działo się 07.08. na boisku w Pabianicach należy śmiało określić piłkarskim świętem MARCOPOL-u. Wszyscy zawodnicy drużyny Zachodu, prowadzeni przez Kingę Stawicką (Regionalny Dyrektor Sprzedaży) oraz Wschodu, pod okiem trenera i bramkarza Piotra Czerczuka (Regionalny Dyrektor Sprzedaży) w duchu sportowej rywalizacji fair-play zaprezentowali wysoki poziom. Obie drużyny były dopingowane przez swoje cheerleaderki w których rolę wcieliły się: Roma Żuromska, Marta Szczepańska. Hanna Frankowska (Zachód) oraz Edyta Janus, Marta Suchocka i Sylwia Andruszkiewicz (Wschód). W blisko 40-stopniowym upale walka 2×30 min toczyła się na poważnie. Stawką był bowiem Puchar MARCOPOL-u, który oba teamy za wszelką cenę chciały zdobyć. Od pierwszego gwizdka sędziego Jacka Rogalskiego było widać ogromne poświęcenie i zaangażowanie naszych piłkarzy. Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 5 min gry Mateusz Nadolny wyprowadził drużynę Zachodu na prowadzenie. Trzeba przyznać, że w początkowym okresie meczu drużyna K. Stawickiej osiągnęła przewagę, jednak tylko dzięki wspaniałej postawie P. Czerczuka w bramce drużyna Wschodu przegrywała jednym golem. Nie wykorzystane sytuacje przez handlowców z zachodniej części kraju zemściły się w 11 min, kiedy to wyrównania doprowadził Łukasz Szafranek. Ta bramka sprawiła, że jedni i drudzy ruszyli do jeszcze bardziej zmasowanych ataków. W bramce Zachodu dobrze prezentował się Maciej Wtorek, który wespół z obrońcą Danielem Cyperlingiem niejednokrotnie ratowali drużynę z opresji. Drużynie P. Czerczuka brakowało zimnej krwi pod bramką przeciwnika przez co nadziewali się oni na zabójcze kontry swojego rywala. Kinga Stawicka mając w ataku takich skutecznych napastników jak Arkadiusz Radomski i Mateusz Nadolny mogła po pierwszej połowie cieszyć się wynikiem 3:1 i dwubramkowym prowadzeniem swojego zespołu. Podobny obraz gry miał miejsce w drugiej części spotkania. Wschód za wszelką cenę dążył do odrobienia strat, jednak skuteczniejsi byli piłkarze Zachodu. Wiarę w serca kibiców ekipy P. Czerczuka dał Jarosław Majchrzak, który na 10 min przed końcem strzelił kontaktowego gola na 4:2. Niestety nie po ich myśli ułożyła się końcówka spotkania, kiedy drużyna Kingi wbiła rywalom jeszcze dwa gole i ostatecznie wynikiem 6:2 zwyciężyła w meczu o Puchar MARCOPOL-u. Trzeba przyznać jednak, że na szczególną pochwałę zasługuje postawa bramkarza i trenera Wschodu Piotra, który grał przez większość meczu z urazem i wielokrotnie ofiarnie interweniował chroniąc drużynę przed stratą goli.

Najlepszymi zawodnikami meczu (MVP) wybrano Arkadiusza Radomskiego (Zachód) oraz Jarosława Majchrzaka (Wschód). Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy, a drużyna Zachodu pamiątkowy Puchar i szampan, który lał się strumieniami. Taniec radości na podium trwał długo, a o oprawę dla zwycięzców zadbał P. Czerczuk wraz ze swoimi zawodnikami. Po wyczerpującym widowisku wszyscy wspólnie zasiedli do kolacji przy grillu i zgodnie przyznali, że czas na wielki rewanż!

Ten mecz pokazał jak świetnie potrafimy się bawić i łączyć we wspólnym celu. To właśnie ludzie stanowią największą wartość firmy i decydują o jej obliczu. Mecz i spotkanie handlowców z wschodniej i zachodniej części kraju miał na celu integrację pracowników firmy poprzez sport i rywalizację wg. zasad fair-play, którymi od ponad 30 lat kierujemy się w MARCOPOL-u. Rywalizacja z innymi drużynami uczy sprawnej współpracy, także w sytuacjach stresowych czy wymagających dostosowania się do zmieniających się okoliczności. Na motywację na boisku i w pracy wpływają sukcesy i podobnie jest także w pracy lub naszym życiu codziennym.

 

ZACHÓD – WSCHÓD 6:2

Bramki: M. Nadolny – 5, A. Radomski – 1 (dla Zachodu) oraz Ł. Szafranek i J. Majchrzak (dla Wschodu)

Skład Zachodu: M. Wtorek – P. Pierowicz, M. Nadolny, R. Ruszkiewicz, R. Frąc, D. Cyperling, R. Czuła, R. Chudziński, D. Kaliszewski, Ł. Borowski, T. Omelan, J. Lazar, J. Perszel, A. Radomski, L. Olszewski, S. Jakubowski, P. Cyman. Trener: K. Stawicka

Skład Wschodu: P. Czerczuk – T. Piętka, J. Majchrzak, Ł. Szafranek, L. Lewandowski, Ł. Grzela, P. Szymański, M. Stachera, K. Czajkowski, J. Wysocki, M. Kliczka, R. Peresada, K. Bamburek, B. Stasiak
Trener:
P. Czerczuk

Udostępnij to!

Odpowiedz

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *