Strażacka łódź w prezencie od Marcopolu

Dzięki wsparciu firmy MARCOPOL strażacy z OSP Chmielno otrzymali nowoczesną łódź motorową BRIG Falcon 450 sport/BF 50, która będzie przeznaczona do realizacji zadań związanych z ochroną akwenów wodnych na terenie Gminy Chmielno.

Zakup pontonu przyczynił się do prawidłowego realizowania przedsięwzięć z zakresu gospodarki wodnej i właściwej ochrony jezior. Nowy ponton umożliwia strażakom odpowiednie działania zmierzające do szybkiego reagowania w zagrożeń związanych z turystyką, sportem oraz rekreacją, a przede wszystkim umożliwi nam lepszą kontrolę stanu wód na szlakach wodnych.

W związku z realizacją projektu regionalnego ,,Kajakiem przez Pomorze”, przebudową mostu na szlaku wodnym miedzy jez. Kłodno oraz jez. Brodno Małe, a także planowaną budową mariny na jez. Raduńskim i dwóch slipów do wodowania jachtów, spodziewamy się w naszej gminie wzmożonego ruchu turystycznego na akwenach wodnychpotwierdza Leszek Formela, komendant Gminnego OSP Chmielno.

Zakupiony ponton będzie służył do realizacji zadań ratowniczo – gaśniczych. Wchodzi w skład sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego. Ponton skonfigurowany jako profesjonalny sprzęt do ratownictwa wodnego będzie zatem służył do ratowania zagrożonego życia ludzkiego i mienia, a także usuwania skutków związanych z zanieczyszczeniem wód powierzchniowych. Nowy sprzęt w związku z tym ze jest w bazie KSRG będzie służył pomocą w ludziom zarówno w gminie Chmielno jak i w obszarze całego województwa.

Obecnie OSP Chmielno jest w gminie Chmielno jednostką, która wzywana jest najczęściej z pięciu pozostałych OSP z  gminy do działań ratowniczo – gaśniczych. W związku z tym, że ponton wyposażony jest w sonar może być on wykorzystywany do poszukiwań ofiar utonięć czy odnajdywania zatopionych przedmiotów (dużo gabarytowych).

Udostępnij to!

Odpowiedz

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *