Pomoc dla Olafa Kasprzyka

Informujemy, że sprzedaliśmy wszystkie plastikowe nakrętki zebrane dotychczas przez pracowników Marcopolu na rzecz Olafa Kasprzyka na łączną kwotę 3520 zł. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek zostaną wpłacone na subkonto Olafa w Fundacji Serce Dziecku w Wejherowie.

Dziękujemy wszystkim bardzo, bardzo gorąco za bezinteresowne zaangażowanie i przyłączenie się do akcji zbierania plastikowych nakrętek dla Olafa. Tym bardziej cieszymy się, że Marcopol mógł wesprzeć tą inicjatywę, bowiem pomoc najbardziej potrzebującym, a szczególnie dzieciom jest dla nas najwyższą wartością.  Działania firmy po raz kolejny potwierdzają, że Marcopol wspiera wszelkiego rodzaju inicjatywy co czyni ją firmą społecznie odpowiedzialną.

Szczególne podziękowania pragniemy złożyć:

  1. Pani Annie Brzezińskiej – za ogromny wkład, zaangażowanie i stałą pomoc dla Olafa
  2. Pracownikom Ochrony i Działu Gospodarczego – za wielomiesięczną pomoc przy pakowaniu i składowaniu nakrętek
  3. Magdalenie Ptaszyńskiej z Recepcji – za wynegocjowanie wyższej stawki w skupie niż obowiązująca na pomorskim rynku
  4. Karolinie Trzęsickiej-Cyman – za zorganizowanie darmowego transportu 3520 kg nakrętek do punktu skupu
  5. Adamowi Zybale – za koordynowanie akcją załadunku, przewiezienia i rozładunku nakrętek przeznaczonych do skupu

Olaf Kasprzyk cierpi na dziecięce porażenie mózgowe oraz wzmożone napięcie mięśni kończyn. Jego rodzice starają się zapewnić mu odpowiednią rehabilitację.

Dzięki licznym rehabilitacjom Olaf zrobił bardzo duże postępy w sprawności ruchowej: przewraca się samodzielnie z boku na bok w obie strony, pełza, czołga się i „zegaruje” dookoła siebie. Zdecydowanie poprawił się w osi (kręgosłup) i w obręczy barkowej. Posadzony przez mamę w podporze (jedna rączka w kroku w siadzie rozkrocznym, druga rączka na zewnątrz) siedzi samodzielnie przez chwilkę. Obecnie chodzi prowadzony za dwie ręce. Zdaniem lekarzy będzie chodził w wieku 4-7 lat. Jest ćwiczony metodą Bobath i metodą Vojty. Dużo mówi. Potrafi pokazać swoje części ciała. Chętnie ćwiczy i lubi zajęcia w wodzie – mówi mama Olafa.

olaf_subkonta

 

 

 

Udostępnij to!

Odpowiedz

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *