Marcopol laureatem Orłów tygodnika Wprost

Marcopol orłem wśród krajowej elity.

 

Orły Wprost – gospodarcza nagroda tego prestiżowego tygodnika – to od lat dowód na biznesową wyjątkowość. Tytuł trafia tylko do najlepszych. Od 2018 r. do elitarnego grona firm, które wyróżniono takim tytułem dołącza Marcopol Sp. z o.o.

Nagrodę na ręce Katarzyny Janickiej – Dyrektor Marketingu Marocopol wręczał Pan Jacek Pochłopień – Redaktor Naczelny Wprost.  Zdjęcie: Karolina Misztal.

 

Bardzo cieszy mnie ta nagroda, gdyż to kolejne potwierdzenie rozwoju naszej organizacji. W ostatnich latach konsekwentnie realizujemy przyjętą strategię i to przynosi oczekiwane wyniki. Rynek elementów złącznych zmienia się bardzo dynamicznie, ale my z naszym ogromnym potencjałem nie mamy problemów, aby nie tylko nadążać za tymi zmianami, ale je wyprzedzać – mówi Piotr Pierowicz, Dyrektor Zarządzający Marcopol.

Kapituła przyznająca nagrody Orły Wprost pod uwagę bierze m.in. czynniki decydujące o wyjątkowości w skali kraju. Marcopol doceniono za szczególny wkład w rozwój gospodarki przy jednoczesnym zaangażowaniu w rozwój lokalnych aktywności społecznych.

Nie jest to jednak – co warto szczególnie podkreślić – wyróżnienie wyłącznie o charakterze uznaniowym. Kryteria dla firm, które mogą zostać Orłami Wprost są ściśle określone – pod tym względem konkurs ten wyróżnia się na tle innych corocznych zestawień tworzonych przez periodyki z branży gospodarczej.

By zostać laureatem nagrody Orłów Wprost polskie przedsiębiorstwa muszą nie tylko wyróżniać się wysoką dynamiką zysku netto w ostatnich trzech latach, ale również charakteryzować się szczególną rentownością, racjonalną polityką finansową oraz brakiem zapisów w bazach nierzetelnych płatników. Przynależność Marcopolu do zaszczytnego grona laureatów konkursu Orły Wprost 2018 jest pewnym podsumowaniem naszych dotychczasowych osiągnięć na polu przedsiębiorczości oraz CSR, ale również impulsem do dalszego rozwoju biznesowego oraz zaangażowania społecznego – dodaje Piotr Pierowicz.

Duże znaczenie w końcowej ocenie ma także zaangażowanie firmy w działania związane z m.in. społeczną odpowiedzialnością biznesową – to aktywność na polu, jak określa to tygodnik Wprost, „na rzecz swojej małej ojczyzny”. Orły nawiązują w ten sposób wprost do wyróżnienia, jakie w przeszłości wydawca tygodnika – Michał Maciej Lisiecki otrzymał od instytutu im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego – za udowodnienie, iż prowadzenie biznesu może łączyć się patriotyzmem oraz aktywnością na rzecz kraju.

Konkurs odbywa się obecnie pod patronatem ministerstw – przedsiębiorczości i technologii, a także inwestycji i rozwoju. Marcopol – jako laureat konkursu – znalazł się w prestiżowym gronie firm wyróżnionych nagrodą. W przeszłości otrzymywały ją m.in. Energa SA, LOTOS SA, Polpharma SA, Jeronimo Martins Polska SA oraz polskie Centrum Logistyki e-commerce koncernu Amazon.

Udostępnij to!

Odpowiedz

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *