MARCOPOL z certyfikatem FSC

Z dumą informujemy, że pozytywnie przeszliśmy audyt przeprowadzony przez firmę DNV GL i uzyskaliśmy certyfikat FSC Coc dla produktów wykonanych z drewna (kołki drewniane i lamelki bukowe).

FSC potwierdza, że sprzedawane przez nas elementy złączne z drewna pochodzą wyłącznie z bezpiecznego źródła oraz wytworzone są zgodzie z obowiązującym prawem oraz dobrymi praktykami ochrony środowiska, ekonomii i z poszanowaniem wartości społecznych ludności zamieszkującej dany obszar. To najbardziej wiarygodny z istniejących obecnie na świecie systemów certyfikujących zasoby leśne i jako jedyny popierany przez główne organizacje ekologiczne.

Certyfikat FSC — Forest Stewardship Council —  przyznawany jest drzewnym produktom leśnym, takim jak meble, papier, pokrycia podłogowe, okna, drzwi, instrumenty muzyczne oraz bezdrzewnym produktom pochodzenia leśnego, takim jak syrop klonowy, kauczuk czy orzechy brazylijskie. Zakres działania certyfikatu obejmuje tylko pierwszy etap łańcucha produkcji czyli pozyskiwanie surowca. Do FSC na poziomie międzynarodowym należą obecnie takie organizacje, jak: Greenpeace, WWF, Sierra Club, Friends of the Earth. W Polsce certyfikatem zarządza „Grupa Robocza FSC – Polska”, w skład której wchodzą m.in. takie firmy, jak: Arctic Paper Polska, Barlinek, Castorama Polska, IKEA i organizacje certyfikujące, np. NEPcon Sp. z o.o. Izbę społeczną tworzy m.in. NSZZ „Solidarność” i Związek Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej, a izbę przyrodniczą m.in. Liga Ochrony Przyrody, WWF Polska, Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków.

Marcopol Sp. z o.o. dba o zrównoważony rozwój nie tylko najbliższych okolic. Przykładamy wagę również do źródeł pochodzenia surowców wykorzystywanych w produkcji. Jako jeden z największych producentów elementów złącznych uważamy, że jest to jeden z naszych obowiązków.

Udostępnij to!

Odpowiedz

Twój e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *